025-37757780
قم، خ لواسانی، بین کوچه 19 و 21
جستجو

برنامه ی ارتقا علمی وکلا

برنامه ی ارتقا علمی وکلا

وکالت – مهارت ها و تخصص های جدید

وکالت نهادی مقدس است، نهادی که بر پایه ارزش های والایی چون حق طلبی، عدالت خواهی، حمایت و دفاع از حقوق مردم شکل گرفته است. بی تردید توجه شایسته به جایگاه این نهاد و هماهنگ سازی آن با نیاز های متعدد و اقتضائات اجتماعی، در راستای عدالت محوری و خدمت به مردم تلقی می گردد. اعتماد افزایی، تلاش در افزایش فرهنگ حقوقی، وکالت برای محرومین، خردگرایی و عنایت به اخلاق حرفه ای، و ارتقای علمی و مهارتی وکلا از موارد مهمی است که نیازمند برنامه ریزی و توجه کانون های وکلا و دغدغه داران این حرفه ارجمند است.

توسعه همه جانبه جامعه و گسترش روابط و پدیدار شدن دانش ها و گرایش های جدید اقتضای آن دارد که به موازات آن دانش وکلای محترم نیز توسعه و ارتقا یابد و هم مهارت های علمی آنان به روز گردد.

در این میان توجه به وکلای جوان و بهر گیری از تجارب وکلای مجرب و نیز استفاده از عالمان بزرگوار و اساتید فرهیخته دانشگاه ها و مراکز علمی با برگزاری کارگاه های دانش افزایی و ارائه مدرک معتبر علمی مورد توصیه و موثر می باشد.

به زودی ودر تابستان امسال دوره های تخصصی برگزار خواهد شد و شرکت در این دوره ها برای کلیه وکلا و کارآموزان مجاز خواهد بود. به حائزین رتبه قبولی گواهینامه مخصوص اعطا خواهد شد و همچنین این افراد می توانند در کارت ویزیت و سربرگ خود از عناوین گواهینامه اعطایی استفاده کنند.

زمان، مکان و هزینه های دوره متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

*کمیسیون ارتقا سطح علمی وکلای دادگستری استان قم