025-37757780
قم، خ لواسانی، بین کوچه 19 و 21
جستجو

بیانیه کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان قم در محکومیت و مذمت اقدامات ضد حقوق بشری رژیم اشغالگر صهیونیستی

بیانیه کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان قم در محکومیت و مذمت اقدامات ضد حقوق بشری رژیم اشغالگر صهیونیستی

 

“بیانیه کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان قم در محکومیت و مذمت اقدامات ضد حقوق بشری رژیم اشغالگر صهیونیستی”
پدیده شوم و خانمان سوز جنگ در طول حیات بشر همواره موجب نقض حقوق انسان های بی گناه و افزوده شدن به رنج ها و درد های آنان شده است. جنگ چیزی جز وحشت، غم و مرگ برای کودکان و زنان بی دفاع و مظلوم به ارمغان نیاورده است. رژیم جعلی صهیونیستی بیش از هفت دهه است که به شکل سیستماتیک و هدفمند به نقض  حقوق مختلف انسانی مردم فلسطین از جمله حق تعیین سرنوشت، تشکیل حکومت و حاکمیت مردم از سوی فلسطینیان به عنوان ساکنان اصلی این سرزمین مبادرت ورزیده است. اقدامات اخیر این رژیم در بمباران مناطق غیر نظامی و مسکونی غزه و همچنین هدف قرار دادن بیمارستان المعمدانی،  نقطه اوج این رفتار غیر انسانی و ضد حقوق بشری است که بیش از پیش عدم پایبندی این رژیم به اصول انسانی، اخلاقی و  معاهدات بین المللی را بر جهانیان آشکار کرد. رفتار سبوعانه رژیم اشغالگر قدس در حق مردم مظلوم و ستم دیده ی غزه که تا کنون منجر به شهادت مظلومانه صد ها زن و کودک بی دفاع و آواره شدن چندین هزار غیر نظامی شده است، به ادعای تمام ناظران آزاده و بی طرف جهان، انتقامی وحشیانه و ناقض تمام کنوانسیون های بین المللی و حقوق بشری است. سازمان ملل متحد و همچین شورای امنیت سازمان ملل، موظف به حمایت از مردم مظلوم فلسطین در تحقق حقوق از دست رفته و پایمال شده شان می باشد.
بی تردید رفتارظالمانه رژیم صهیونیستی در قتل عام کودکان و افراد بی گناه و هم چنین حمله به مدارس، بیمارستان ها و آمبولانس ها مصداق بارز نقض اصول  حقوق بشری است و نهادهای بین المللی موظف به پیگیری، محکومیت و جلوگیری از تکرار این اقدامات جنایت کارانه می باشند.
کانون وکلای دادگستری استان قم ضمن محکوم نمودن جنایات رژیم صهیونسیتی در نقض حقوق بشر و قتل عام غیر نظامیان و همچنین تضییع حقوق انسانی، به عنوان یک نهاد صنفی هرگونه تضییع حقوق بشر را پیگیری می‌کند و همواره در قبال نقض حقوق بشر، خود را مکلف به دادخواهی مظلومان و دفاع از حقوق آنان می داند.
“کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان قم”
#روابط عمومی کانون وکلای دادگستری قم