025-37757780
قم، خ لواسانی، بین کوچه 19 و 21
جستجو

مشروح دیدار معاون داوطلبان هلال احمر استان قم با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم(مورخ 14/11/92)

مشروح دیدار معاون داوطلبان هلال احمر استان قم با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم(مورخ 14/11/92)

مشروح دیدار معاون داوطلبان هلال احمر استان قم با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم(مورخ 14/11/92)

از شاخص های مهم جمعیت هلال احمر مردمی بودن آن است. یکی از ضرورت های فراگیر شدن موضوع مردمی کردن اعمال هلال احمر، حادثه خیز بودن کشورمان است. حوادث و سوانح جاده ای نیز معضل بزرگی است که سالیانه جاده ها جان ده ها هزار نفر را می گیرد. خطر حوادث در همسایگی، ممکن است اتفاق بیقتد. کنترل حوادث و پایان آوردن آلام بسیار مهم است. در زلزله بم 60% ضایعات جسمی و نخاعی بعد از حادثه ایجاد شده است خروج از حادثه و طریقه صحیح آن بسیار مهم خواهد بود. “هرخانه یک امدادگر” و “هر خانواده یک پایگاه امدادی” این دو شعار و راهبرد هلال احمر در کاهش اثرات سوانح است جمعیت هلال احمر در قسمت سازمان داوطلبان نیز راهبرد خاصی دارد. در زمینه بیماران صعب العلاج و سوانح نیز کمک شایانی از سوی جمعیت صورت می گیرد. تامین بخشی از هزینه ها، جدای از بحث آموزش، شناسایی خیرین نیز مطرح است.

مسئولین ادارات استان نیز عضو خانه های داوطلبان شده اند. ما بر روی وکلای محترم دادگستری نیز به طور ویژه متمرکز شده ایم. امیدواریم قشر فرهیخته وکلای دادگستری نیز به جمع ما بپیوندند. ما گروه های مختلفی را سازماندهی کرده ایم. از جمله پزشکان و… نیز خیرین را نیز شناسایی و سازماندهی کرده ایم تا در جامعه خیرین از وجود آن استفاده شود. هدف از حضور در جمع هیات مدیره کانون استفاده از نظرات مشاوره ای شما عزیزان است زیرا شما در جامعه نفوذ دارید و موفقیت فرهنگ سازی در گروه های متنفذ است امیدواریم خانه داوطلبان وکلای دادگستری قم تشکیل بشود و پایلوتی برای سایر استان ها بشود. هر کاری که مسیر همکاری را سهل کند خوشحال خواهیم بود که پیشنهادات کانون و اعضای محترم آن را استماع کنیم.

ریاست محترم کانون قم: ضمن تبریک به شما و همراهان محترم و ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری جنابعالی، کانون وکلا با اعضای آن می توانند خدمات حقوقی را به مددجویان و معرفی شدگان آن جمعیت ارائه نماید.

لازمه این همکاری، ارائه ساز و کار مکتوب است. کارشناسان محترم می توانند در جلسات اختصاصی شرکت فرمایند. این موضوع می تواند در قالب تفاهم نامه بین طرفین به عنوان یک سند راهبردی و حقوق بشری تلقی و همکاری به صورت نظام مند ارائه شود.

آقای علیمردانی ضمن تشکر بیان داشتند از تفاهم نامه استقبال می گردد و به ویژه در جلسات و همایش های حقوق بشری از وجود وکلای دادگستری استفاده گردد.