025-37757780
قم، خ لواسانی، بین کوچه 19 و 21
جستجو

پیام تبریک نوروزی رییس کانون وکلای دادگستری استان قم

پیام تبریک نوروزی رییس کانون وکلای دادگستری استان قم

 

“پیام تبریک نوروزی رییس کانون وکلای دادگستری قم”
همه ساله بخت تو پیروز باد
همه روزگار تو نوروز باد
با عرض سلام خدمت هموطنان گرامی و همکاران محترم
فرا رسیدن نوروز و شکوفایی طبیعت را به ملت بزرگ ایران و به ویژه همکاران محترم شادباش می‌گویم و برای همه بزرگواران در سالی که اکنون آغاز می‌شود شادکامی و تندرستی و رفاه فراوان آرزو دارم.
هرچند سالی که گذشت سال مقبولی برای کانون‌های وکلای دادگستری و وکلا از حیث هجمه‌های وارده به ایشان نبود و تصمیمات بیرونی برای نهاد وکالت، باعث چالش‌هایی گردید، اما نهاد وکالت با قدمتی صد ساله و با اتخاذ تدابیری درست همواره از تمام ناملایمی‌ها و سختی‌ها با پیروزی گذر نموده و همچون نوروز در تاریخ کشور عزیزمان به عنوان کهن ترین نهاد مدنی عجین گشته و از بدو تولد خود تاکنون با یاری زنان و مردانی که شرافت خود را وثیقه سوگند وکالت خود قرار داده‌اند از حقوق مظلومان دفاع کرده و می‌نماید و جایگاه خود را در منظر و مرئی عموم مردم شریف ایران تثبیت نموده است.
شایسته است در سال جدید قوای محترم سه گانه و به ویژه قوه محترم قضاییه در حمایت از این نهاد سترگ و کهن مدنی که میراث پیشینیان بوده و باعث افتخار کشور در مراجع بین‌المللی است، عنایت ویژه مبذول فرمایند تا بتواند به وظایف ذاتی خود بدون دغدغه عمل نماید.
باید در نظر داشت، هرگونه دخالت در نهاد وکالت به بهانه‌هایی چون اشتغال زایی و غیرو منجر به ضایع شدن حق دفاع مردم شریف ایران می‌شود که در قانون اساسی در قالب یک اصل مترقی متجلی گردیده است.
در اینجا بر خود واجب می دانم از تلاشهای همکاران گرامی در ارکان کانون و به ویژه اعضا محترم هیات م

دیره و اعضا دادسرا و دادگاههای انتظامی و اداره معاضدت قضایی و کمیسیونهای فعال و نیز کارمندان خدوم کانون تشکر نمایم.
در پایان از خداوند منان تندرستی و کامرانی و سعادت را برای ملت شریف و گرانقدر ایران و همکاران موقر آرزومندم.
ابراهیم جلالیان
رئیس کانون وکلای دادگستری استان قم